Strona używa COOKIES. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

Woliński Park Narodowy
Wyspa Wolin, Międzyzdroje i Swinoujście

Czas trwania 9 godzina(y)

od 25 € / osoba

Wyspa Wolin z miejscowością Międzyzdroje i Wolińskim Parkiem Narodowym od wysokich klifów osiągających miejscami wysokość ponad 90 m po przez piękne piaszczyste plaże do wzniesień morenowych i niesamowitych punktów widokowych, które urzekają swoim pięknem.

Miasto uzdrowiskowe z długoletnią tradycją - "Świnoujście" łączące wyspę Wolin z wyspą Uznam.Miasto, które jest najdalej wysuniętym miastem na północny-zachód w Polsce i położne na 44 wyspach.

Opis trasy:

9:00 wyjazd z Grzybowa

  • Rogowo – przejazd przez letnisko położone na Mierzei Reskiej pomiędzy Jeziorem Resko Przymorskie (ok.600), a Morzem Bałtyckim. Teren dawnego poniemieckiego lotniska wodnopłatów, na obszarze którego znajdują się dawne hangary, koszarowce, kasyno Geringa, budynek komendantury.
  • Mrzeżyno – wieś rybacka założona w połowie XVI wieku, położona przy ujściu Regi do morza. Jedyny w Polsce pomnik upamiętniający zaślubiny morzem dokonany przez ułanów 17.III.1945 roku, port rybacki, piękna szeroka plaża, kościół z początku XX wieku stojący w nadmorskim borze sosnowym nad morzem.
  • Trzebiatów – przejazd przez miasteczko nazywane ze względu na ilość zachowanych zabytków – „Pomorskim Kazimierzem” lub „Małym Pomorskim Krakowem”. Miasto ma czytelne średniowieczne rozplanowanie w obrębie częściowo zachowanych ceglanych murów obronnych, opasanych fosą, z gotycką farą, klasycystycznym pałacem, ratuszem na rynku oraz licznym zespołem mieszczańskich kamienic.
  • Trzęsacz – zwiedzanie legendarnej, gotyckiej ruiny kościółka stojącej na koronie nadmorskiego klifu, oddalonego niegdyś o 2 km od brzegu morza.
  • Dziwnów – przejazd przez nadmorskie wczasowisko przy ujściu Dziwny do morza, port rybacki, z Dziwnowa wjazd przez zwodzony most na największą polską wyspę Wolin, Wycieczka Międzyzdroje Wyspa Wolin przechodzi w swoją główną fazę, wjazd na Wyspę Wolin i wycieczka dalej kieruje się na Międzyzdroje.
  • Międzyzdroje – Zwiedzanie kurortu określanego mianem „perły Bałtyku”, spacer dzielnicą wczasowo-kuracyjną, molo 395 m długości, osławiona promenada gwiazd, możliwość odpłatnego zwiedzania Galerii Figur Woskowych.
  • Wapnica – zobaczymy tu Jezioro Turkusowe – najczęściej odwiedzane miejsce na terenie WOLIŃSKIEGO PARKU NARODOWEGO.
  • Świnoujście - latarnia morska, fort Gerharda, rejs promem Bielik, port
  • Wolin – przejazd przez legendarne miasteczko Wolin

17:00 – planowany powrót

UWAGI: Przewodnik realizuje program wycieczki w zależności od pogody, kondycji i zainteresowań uczestników.

Prosimy o komentarz

* Wymagane pole